Вороньківська територіальна громада

Київська область, Бориспільський район

Обґрунтування технічних та якісних характеристик електроенергія_2024

 

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

 

(відповідно до пункту 4.1 постанови КМУ від 11.10.2016 № 710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))

 

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань: Виконавчий комітет Вороньківської сільської ради Бориспільського району Київської області; 08352, Київська область, Бориспільський район, с. Вороньків, вул. Паркова, 2; код ЄДРПОУ – 44042825.

 

Назва предмету закупівлі: Електрична енергія (за кодом ДК 021:2015- 09310000-5 - Електрична енергія)

 

Процедура закупівлі:  відкриті торги у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт i послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії  правового режиму воєнного стану в Україна та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування»

 

Очікувана вартість предмету закупівлі  - 3 324 000,00 грн. з ПДВ

 

Нормативно-правове регулювання. Закупівля електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі — Закон), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ), Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон про закупівлі), Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг України від 14.03.2018 № 310 (далі - КСР), Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 (далі - Порядок № 375), та іншими нормативно- правовими актами, що стосуються предмета закупівлі.

 

Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі: якість електричної енергії - це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначення.

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – КСР), параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» (далі – ДСТУ EN 50160:2014). Учасник у складі тендерної пропозиції зобов’язаний надати сертифікат якості (відповідності) на електричну енергію, а у випадку, якщо електрична енергія не підлягає обов’язковій сертифікації, надати  у складі тендерної пропозиції чинний документ про таке, виданий такому учаснику від державного підприємства, що належить до сфери управління Мінекономіки у такому випадку зазначений сертифікат учасником не надається.

Основні показники якості електричної енергії визначені у пунктах 11.4.7 – 11.4.12 глави 11.4 розділу XІ КСР.

Стандартна номінальна напруга Uн для мереж низької напруги загального призначення має значення 220 В між фазним і нульовим проводом або між фазними проводами:

- для трифазних чотирипровідних мереж: Uн = 220 В між фазним та нульовим проводом;

- для трифазних трипровідних мереж: Uн = 220 В між фазними проводами.

Зміна напруги не повинна перевищувати ± 10 % від величини номінальної напруги.

Частота напруги електропостачання для мереж низької напруги має бути в межах:

1) для систем, які синхронно приєднані до ОЕС України - 50 Гц ± 1 % протягом 99,5 % часу за рік та 50 Гц + 4 % ( - 6 %) протягом 100 % часу;

2) для систем без синхронного приєднання до ОЕС України - 50 Гц ± 2 % протягом 99,5 % часу за рік та 50 Гц ± 15 % протягом 100 % часу.

Показник довготривалого флікера (мерехтіння), спричиненого коливанням напруги, для мереж низької напруги має бути меншим або рівним 1 для 95 % часу спостереження.

95 % середньоквадратичних значень складника зворотної послідовності напруги електропостачання, усереднених на 10-хвилинному проміжку, для мереж низької напруги мають бути в межах від 0 % до 2 % від складника напруги прямої послідовності.

 

найменування товару

кількість, кВт./год*

стандарти якості

Технічні характеристики

 

 

Електрична  енергія

 

 

511 385

 

ГОСТ 13109-97, ДСТУ EN 50160:2014

Клас напруги: 2 Показники електричної енергії, яка постачається Замовнику, повинні відповідати ДСТУ EN 50160:2014

«Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності»

 

Строк (термін) поставки товару: з 01.01.2024 до 31.12.2024 року включно (цілодобово).

 

Обгрунтування розміру бюджетного призначення: видатки, передбачені кошторисом на 2024 рік, по КЕКВ 2273 – «Оплата електроенергії».

 

Очікуване споживання на 2024 рік: 511 385 кВт*год.

 

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України затверджена примірна методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі від 18.02.2020 №275, якою передбачені методи визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, а саме: 1) здійснення пошуку, збору та аналіз загальнодоступної інформації про ціну товару (тобто інформація про ціни, що містяться в мережі інтернет у відкритому доступі, спеціалізованих торгівельних майданчиках, в електронних каталогах, в електронній системі закупівель «Прозоро», тощо; 2) отримання комерційних (цінових ) пропозицій від виробників, офіційних представників (дилерів), постачальників; 3) у разі обмеження конкуренції на ринку певних товарів та враховуючи їх специфіку при розрахунку використовуються ціни попередніх закупівель аналогічного товару та/або минулих періодів (з урахуванням індексу інфляції, зміни курсів іноземних валют). Відповідно до вказаної методики, при визначені очікуваної вартості предмету закупівлі товарів, робіт та послуг використовується один із методів формування очікуваної вартості предмету закупівлі та проведення моніторингу цін для подальшого укладення договорів.

         Очікувану вартість предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання електричної енергії за календарний рік та методом порівняння ринкових цін.

Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі обумовлено аналізом споживання (річного

та місячного) обсягу електричної енергії за календарний рік (бюджетний період) 2022 року. Замовником здійснено розрахунок очікуваної  вартості товарів / послуг методом порівняння ринкових цін відповідно до примірної методика визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275, а також моніторингом динаміки цін на офіційному веб-сайті ДП «Оператор ринку» за посиланням https://www.oree.coш.ua/ в розділі «Середньозважені ціни ВДР та РДН». При цьому розрахунок очікуваної вартості проводився згідно з аналізом цін електропостачальників на електричну енергію на дату формування очікуваної вартості предмета закупівлі, що оприлюднені на веб-сайтах та прейскурантах цін (комерційних пропозицій) у вільному доступі.  До ціни електричної енергії включена вартість електричної енергії, закупованої електропостачальником на оптовому ринку електричної енергії (внутрішньодобовому ринку або ринку електричної енергії на добу наперед), послуги з передачі електричної енергії, націнка електропостачальників та всі визначені законодавством податки та збори. Не включені до очікуваної вартості предмета закупівлі витрати щодо оплати послуг з розподілу електричної енергії. Також не є предметом даної закупівлі реактивна електрична енергія. Послуги з розподілу електричної енергії надаються оператором системи розподілу Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські регіональні електромережі».

 

 

Прикріплені файли:

Обґрунтування технічних та якісних характеристик електроенергія_2024