Вороньківська територіальна громада

Київська область, Бориспільський район

13.09.2023 14:17

У БИШЕВІ СТАРТУВАЛА ВІДБУДОВА КОРПУСУ ДИТСАДКА «КАШТАН» ЗА КОШТИ ФОНДУ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

65019a83dd92f__whatsapp-image-2023-09-13-at-12.46.14.jpeg

У Київській області активно відновлюють постраждалі внаслідок збройної агресії рф заклади дошкільної освіти. Зокрема, ведуться роботи з відбудови корпусу дитячого садка «Каштан» у селі Бишів Фастівського району. Його будівлі були суттєво пошкоджені під час активних бойових дій та окупації регіону.

До початку повномасштабного вторгнення садок, який складається з двох корпусів, відвідували 110 дітей. Унаслідок обстрілів один із корпусів зазнав значних пошкоджень. Були вибиті двері та вікна, пошкоджені покрівля і зовнішні стіни, зруйновані перестінки, понищене внутрішнє оздоблення. Другий корпус був ущент зруйнований та ремонту не підлягав.

Відновлювати заклад розпочали відразу після деокупації регіону. Корпус, який був дуже пошкоджений, відремонтували завдяки благодійній допомозі. У будівлі замінили вікна і двері, капітально відремонтували дах, провели внутрішні ремонтні роботи. Також у закладі облаштували найпростіше укриття. Відновлювальні роботи завершилися в грудні 2022 року, а з 2023 року заклад розпочав приймати дітей. Сьогодні його відвідують близько 70 дітей.

Повністю знищений корпус відбудовуватимуть з нуля. Роботи на об’єкті вже розпочалися. Завдяки Фонду ліквідації наслідків збройної агресії буде зведена нова будівля. Навколо неї повністю облаштують територію та групові майданчики з урахуванням інклюзивності, прокладуть мережі водопостачання й каналізації, теплотрасу тощо.

Нагадаємо, на Київщині за рахунок Фонду ліквідації наслідків збройної агресії відновлять 97 об’єктів. Їх перелік затверджений двома розпорядженнями Кабінету Міністрів України про виділення коштів. Планується відремонтувати та побудувати з нуля багатоквартирні житлові будинки, освітні та медичні заклади, а також  укриття в населених пунктах пристоличного регіону.