20.03.2023 14:09
Як зареєструвати новонародженого під час війни ?
Щодня в Україні з’являються нові життя. Правда, під час війни це відбувається у зовсім інших обставинах – без будь-яких зручностей, комфорту і нерідко за межами лікарень.
Якщо пологи відбулися не у медичному закладі, це не стане на заваді для реєстрації малюка.
На період воєнного стану Міністерство охорони здоров’я України спростило процедуру оформлення новонароджених.
Для реєстрації знадобиться паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о. Його можуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів, або здійснювали перший медичний огляд дитини або породіллі.
Якщо немає потрібних бланків, медпрацівники можуть виписати довідку про народження в довільній формі у двох екземплярах. Один передається матері, другий – на зберігання до медзакладу.
Після цього потрібно звернутися до найближчого працюючого ДРАЦСу (незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків).
Якщо малюк з’явився на світ у медичному закладі, там вам видадуть медичний висновок про народження. Це електронний документ, який є заміною паперового медичного свідоцтва про народження (форма 103/о). З медичним висновком, що складається з 16-ти латинських літер та цифр, можна зареєструвати народження дитини онлайн, скориставшись послугою єМалятко.
* На основі інформації від Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства юстиції України, представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні
Як отримати «пакунок малюка» або грошову компенсацію за нього
Отримати «пакунок малюка» можна у пологовому будинку або, якщо його немає у наявності при виписці новонародженого, в управлінні соцзахисту за місцем проживання/перебування заявника.
За бажанням, замість «пакунка малюка» батьки можуть отримати грошову компенсацію. Під час воєнного стану (плюс один місяць після його завершення) уряд дозволив використовувати ці кошти на будь-які потреби.
Також не застосовується вимога використати грошову компенсацію впродовж 12 місяців. Родина може витратити її протягом воєнного стану плюс один місяць без цього обмеження.
Оформити компенсацію замість «пакунка» можна онлайн, скориставшись послугою єМалятко. Або офлайн, звернувшись до центру надання адміністративних послуг (мапа працюючих ЦНАПів) чи виконавчого органу сільської, селищної ради.
З собою потрібно мати заяву, номер медичного висновку або оригінал медичного свідоцтва про народження (форма 103/о, видається у пологовому ) та довідку з пологового про неотримання «пакунка малюка».
Документи необхідно подати особисто за місцем проживання/перебування отримувача.
Кошти надійдуть на рахунок заявника у «ПриватБанку», виплата на картки інших банків не передбачена.
У разі відсутності батьків заяву можуть подати патронатні вихователі, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини. В такому випадку до заяви вони додають:
o копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною)
o копію рішення районної, районної у місті Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу (для сім’ї патронатного вихователя або дитячого будинку сімейного типу)
* На основі інформації від Міністерства соціальної політики України, порталу «Дія»
Поділитись
Дізнайтеся також
Усі новини