Вороньківська територіальна громада

Київська область, Бориспільський район

31.07.2024 10:12

УВАГА!!!НЕБЕЗПЕЧНИЙ КАРАНТИННИЙ ОРГАНІЗМ – АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЛИЙ МЕТЕЛИК HYPHANTRIA CUNEA

f2cc0ea7-b065-45f7-bc0e-e11a259eebc2.jpg

 

 

     Батьківщиною Американського білого метелика є Північна Америка. Вид завдає шкоди лісовим плодовим породам дерев. В його харчовому раціоні відмічено близько 250 видів рослин. Найбільш сприятливими є шовковиця, клен американський, яблуня, айва, груша, бузина, вишня, слива, грецький горіх, виноград, хміль.

     Гусені шкідника повністю об'їдають листя на деревах, що призводить до ослаблення та загибелі окремих рослин.

     Основна ознака пошкодження Н. cunea наявність на деревах павутинних гнізд. Гусениці 1-2 віків утворюють гніздо з декількох листочків, які обплетені павутиною. В кінці 5-го віку гусениць гніздо може досягати розміру 1-1,5 м. Також на присутність шкідника може вказувати грубо об'їдене листя.

        Морфологія:

    Метелик мас білосніжні блискучі крила, у деяких особин на передніх крилах темно-коричневі цяточки. В розмаху крил 23-36 мм, довжина тіла 9-15 мм. Голова, груди, ноги і черевце вкриті білими волосками. Вусики чорні з білим запиленням. Яйце 0.5- 0.6 мм кулясте, гладеньке, світле або сіре. Гусениця молодшого віку 1,5-2,0 мм до 5-6 мм світло-жовта з чорною головою. Гусениця старшого віку завдовжки 30-40 мм оксамитово- коричнева зі спини з чорними бородавками та довгими чорними волосками, з боків - з жовтими бородавками та білими волосками. Лялечка видовжено-яйцевидної форми, довжиною 10-15 мм.

Шляхи розповсюдження:

     Розповсюджується Американський білий метелик шляхом природних перельотів, з рослинною продукцією, в пакувальному матеріалі з тарою та транспортними засобами, лялечки з дровами.

Винищувальні заходи:

     Полягають у збирані та знищенні кладок яєць, лялечок, зрізанні і спалювані гілок з павутинними гніздами, застосування ловчих поясів з гофрованого паперу та мішковини.

     Заходи передбачають 2-3 разові обробки гусені І-ПІ віків кожного покоління інсектицидами дозволених до використання в Україні.

     При виявлені АБМ землевласники, сільськогосподарські виробники, підприємства, власники земельних та присадибних ділянок повинні негайно Знищити павутинне гніздо.

     Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких гнізд в наступному році! Доля Вашого урожаю у Ваших руках!

     ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Невиконання фізичними та юридичними особами правил фітосанітарного контролю згідно ст. 16 закону України „Про карантин рослин” та ст. 105 Кодексу України „Про адміністративні правопорушення” тягне за собою накладання штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22c1292a-b3a4-4633-a5ef-37d4c4403ac3.webp ac83c548-f679-449e-bde0-4e0f9f7f4a16.jpg