Вороньківська територіальна громада

Київська область, Бориспільський район

25.04.2024 14:17

На Київщині стартував Всесвітній тиждень імунізації: щеплення важливі і вакцин у закладах достатньо – брифінг КОВА

662a3bc366140__437547207_743070994668587_711096878168780103_n.jpg

 

З 24 по 30 квітня триває Всесвітній тиждень імунізації. До заходів, спрямованих на підвищення усвідомленості про важливість вакцинації як ефективного засобу захисту від інфекційних хвороб, долучається і Київщина.

Про це повідомили під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Київської ОВА Любов Крикливець та завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Головінська.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослі повинні кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю. Вакцинація за цим календарем, а також від COVID-19 гарантована державою.

«На сьогоднішній день заклади охорони здоров’я Київської області забезпечені всіма 10 вакцинами від хвороб, перелік яких входить до календаря щеплень. Діти та дорослі можуть вакцинуватися від таких хвороб безоплатно в будь-якому комунальному або приватному медичному закладі, який уклав договір із НСЗУ. У цей воєнний час, дуже важливо убезпечити себе, своїх дітей і оточуючих від хвороб, які можна попередити», – зазначила Любов Крикливець.

Для того щоб запобігти спалахам хвороб та захистити тих людей, яким за віком чи через важкі хвороби та стани тимчасово не можна вакцинуватися від певних хвороб, потрібен колективний імунітет. Для цього 95% дітей мають бути щеплені всім, передбаченим у їхньому віці, а не менше 80% дорослих – вчасно робити бустерні щеплення.

«Особливу увагу хочу звернути на вакцинацію від кашлюка, який в Україні знову стає актуальною проблемою. За перші два місяці 2024 року випадки захворювання кашлюком значно зросли порівняно з попереднім роком. Вакцинація є основним засобом профілактики цієї хвороби», – наголосила Наталія Головінська.

Фахівці зазначають, що у 2023 році вдалося досягти певного прогресу охоплення щепленнями, зокрема від кору, паротиту та краснухи. Однак ще не повернулися до довоєнного рівня показники з вакцинації дітей проти гемофільної інфекції та ревакцинації 16-річних дітей проти дифтерії та правцю. Загалом охоплення плановими щепленнями у 2023 році від жодної з інфекцій не сягнули рекомендованих ВООЗ 95% і є недостатніми для забезпечення колективного імунітету

Детальніше дивіться https://www.youtube.com/watch?v=uOU2-kTLcsY