07.07.2023 09:00
ГРАНТИ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ВЕТЕРАНОК: ПЕРШІ УЧАСНИКИ ОТРИМАЮТЬ 6,8 МЛН ГРН НА РЕАЛІЗАЦІЮ БІЗНЕС-ІДЕЙ
6 липня в Україні оголосили результати програми підтримки ветеранських бізнесів. Кошти на створення чи розвиток свого бізнесу отримають 19 захисниць та захисників, які брали участь у російсько-українській війні та їхні дружини чи чоловіки.
Результати програми у просторі Veteran Hub оголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.
«Гранти для ветеранів та ветеранок та другого з їх подружжя – це можливість підтримати наших воїнів. Вони боронять нас на передовій, наше ж завдання – допомогти їм адаптуватися до мирного життя, втілити мрію відкрити власну справу, підтримати їхніх рідних. Саме так і виникла ідея цієї грантової ініціативи», — сказала Юлія Свириденко.
Перші гранти отримають загалом 19 людей: 10 учасників бойових дій та 9 дружин військових. Вісьмом виплатять до 500 тис. грн фінансової допомоги, решті – до 250 тис. грн. Загальна сума складе 6,8 млн грн.
У межах заходу також відбулося підписання трьох меморандумів. Зокрема, про співпрацю між Міністерством економіки України, громадською організацією «Простір Можливостей», Асоціацією підприємців ветеранів АТО та DAI Global, виконавцем Проєкту міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка Східної України». Сторони домовилися створювати умови для розвитку підприємництва в Україні серед ветеранів, їхніх родин, а також людей, які внаслідок війни отримали інвалідність.
«Повномасштабна війна Росії проти України створила великі проблеми для економіки, сильно вдаривши по найбільш вразливих групах. Таким чином, надання допомоги ветеранам, як чоловікам, так і жінкам, розпочати власний бізнес або розвивати існуючі підприємства, якими керують вони чи члени їхніх сімей, є одним із пріоритетів партнерства, яке ми створюємо сьогодні», — зазначив Тімоті Мадіган, директор Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України»
“Ветеранські бізнеси стануть рушійною силою української економіки. І гідні за прикладом інших успішних країн зростити в собі політичну і бізнесові еліти. Підписанням цього Меморандуму ми зробимо взаємодію Уряду, міжнародних та громадських організацій набагато ефективнішою. Це дасть можливість реалізувати створення дієвої урядової стратегії щодо ветеранства взагалі та підтримки ветеранських підприємницьких ініціатив зокрема”, — сказав Сергій Позняк, Директор ГО «Асоціація підприємців-ветеранів АТО».
“Захисники та Захисниці займають особливе місце в структурі людського капіталу України. Без перебільшення ветерани є тим шансом на відновлення держави, який всі ми не маємо втратити. Активний ветеран – це шанс на зміни. І перш за все активність ветерана проявляється у бізнесі. Проте активності в сучасному бізнесі не буває достатньо. Потрібні знання, навички, доступ до ресурсів та супровід – менторство. У нас сьогодні склались унікальні умови, коли все це ми можемо поєднати. Держава визнає важливість підтримки ветеранського бізнесу і готова виділяти гранти на стартапи та розвиток. Партнери з неурядового сектору готові вкладатися освітнім потенціалом. Представники бізнес-середовища розуміють важливість супроводу і готові ставати менторами. Коли ми говоримо про унікальний шанс – то це про нашу співпрацю!”, — сказала Оксана Коляда, керівниця проєктів ГО «Простір Можливостей»
Ще один меморандум про співпрацю Міністерство економіки України підписало з Київською школою економіки.
“Ми пишаємося можливістю підтримати наших героїв та сприяти їхньому розвитку як майбутніх лідерів у бізнесі. Ми впевнені, що наш проєкт матиме значний позитивний вплив не лише на учасників програми, але і на суспільство в цілому”, — зазначила Валентина Сахно, очільниця Вищої школи бізнесу Київської школи економіки.
Також підписали третій документ, який передбачає співпрацю з IREX Ukraine в рамках співпраці з Програмою реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX задля підтримки ветеранської спільноти з 2019 року. Один із напрямків діяльності програми є саме створення можливостей для навчання та перекваліфікації ветеранів під час їх переходу від військової кар’єри до цивільного життя.
“В рамках компонента “Працевлаштування” наша команда створює умови для навчання та перекваліфікації ветеранів і ветеранок, як самостійно, так і спільно з партнерами. Наразі ми плануємо надати інформаційну підтримку ветеранам, які прагнуть взяти участь в грантовій програмі “Власна справа” та за допомогою експертів створимо рекомендаційні матеріали, які допоможуть їм підготувати якісні аплікаційні форми та 100% отримати грант. Наші експерти розроблять рекомендації, як покращити заявки та бізнес-плани, навчальні відео, та нададуть підтримку в форматі онлайн спілкування, відповідаючи на запитання ветеранів. З власного досвіду, ми знаємо, що ветерани спроможні започатковувати власну справу та ставати роботодавцями для інших. Дана програма є чудовою можливістю для ветеранів, які прагнуть зробити перший крок до започаткування власного бізнесу. Ми віримо, що наступного разу, завдяки підтримці наших експертів, якісних заявок та переможців буде значно більше”, - зазначила Лідія Стрільцова, керівниця напрямку “Працевлаштування”, Програма реінтеграції ветеранів, IREX.
Щоб стати учасником чи учасницею грантової програми для ветеранів та другого з подружжя, можна подати заявку на порталі «Дія» за посиланням.