Вороньківська територіальна громада

Київська область, Бориспільський район

22.06.2023 14:28

Згідно з новими змінами відкриті торги на Prozorro будуть проходити за трираундовим аукціоном, як це було раніше.

6494309d61f13__FB_IMG_1687419922128-(1).jpg

       19 травня вступило у дію рішення Кабінету міністрів № 471 від 12.05.2023 року, яким було  внесено зміни до Постанови №1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Причому зміни внесені як до власне Постанови № 1178, так і до затверджених нею Особливостей.

        Згідно з новими змінами відкриті торги на Prozorro будуть проходити за трираундовим аукціоном, як це було раніше.

      В закупівлях, де є велика конкуренція постачальників, цей механізм спонукатиме бізнес активно змагатися між собою та пропонувати державі найвигідніші ціни. 

        Як відомо, взимку внаслідок обстрілу енергооб'єктів російськими окупантами, в Україні проводилися відключення світла, аби енергосистема впоралася з навантаженням. Через це електронні торги були припинені, адже багато учасників з об'єктивних причин не могли взяти в них участь.

 

Як тепер проходитимуть закупівлі?

 

📌 За замовчуванням у відкритих торгах, де є 2 та більше пропозицій, у Prozorro буде діяти трираундовий аукціон на пониження ціни.

 

📌 Водночас постанова передбачає, що за обґрунтованим рішенням замовника відкриті торги можна провести без застосування трираундового електронного аукціону. У такому випадку проводиться лише «сліпий аукціон» на етапі подання пропозиції. 

 

📌 Опціональність аукціону в Prozorro дасть можливість гнучко реагувати на ситуацію з енергопостачанням, або іншими форс-мажорами, що можуть бути викликані війною. 

 

📌 Самі ж правила трираундового аукціону в Prozorro лишаються незмінними. Дата та час його проведення визначаються системою автоматично, кожен учасник має три кроки на пониження своєї ціни, а право останнього кроку отримує той, хто надав найнижчу ціну при подачі пропозиції. 

 

Крім того, Постанова уряду №471 вносить ще низку важливих змін в особливості проведення публічних закупівель на час воєнного стану: 

 

📍 Державна аудиторська служба України отримала право здійснювати моніторинг не тільки процедур закупівель, але й тих, за якими в Prozorro замовник оприлюднив звіт про договір про закупівлю, який був укладений без використання системи.

 

📍В закупівлях зможуть брати участь компанії, пов’язані з «країнами-агресорами», активи яких передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

📍 Оновлені підстави для відмови в участі в відкритих торгах.

📍 Внесено зміни в формулювання деяких підстав для проведення прямої закупівлі. Оновлено перелік підстав, відповідно до яких замовник може  здійснювати закупівлю  шляхом укладення прямого договору в разі закупівлі  товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень. Прописані вимоги щодо обґрунтування  таких закупівель та його публікації в системі при проведенні прямих закупівель за певними підставами.

📍 Умови порядку проведення відкритих торгів також дещо змінились. 

        Отже, із внесеними змінами маємо ще один крок в сторону повернення конкуренції та прозорості у закупівлі.