22.03.2023 15:39
2023 ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ЕВАКУАЦІЇ ДІТЕЙ У ПРИМУСОВИЙ СПОСІБ
7 березня 2023 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 209. Вказаною постановою було внесено зміни до постанов КМУ від 30 жовтня 2013 року № 841 і 29 липня 2022 року № 854.
Нововведення постанови:
- Військові адміністрації можуть прийняти рішення про проведення обов’язкової евакуації у примусовий спосіб дітей з їхніми батьками, особами, які їх замінюють, або іншими законними представниками за погодження з органами військового командування на відповідній території та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації.
- До Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану входять представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перші заступники Міністра оборони, Міністра розвитку громад та територій, Міністра соціальної політики, Міністра інфраструктури, Міністра внутрішніх справ, Голови Національної поліції, Голови ДСНС, начальники (заступники начальника) Донецької, Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей, представники Офісу Президента України, СБУ та АТ «Укрзалізниця».
Наразі вказаний штаб очолює Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
- Обов’язкова евакуація у примусовий спосіб дітей здійснюється за умови супроводу одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.
- Рішення про обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб має містити інформацію про:
- строки проведення евакуації;
- збірні та приймальні пункти евакуації;
- державні органи з числа органів з евакуації, їхні територіальні підрозділи, що залучаються до проведення евакуації;
- контактні дані уповноважених осіб приймальних пунктів евакуації.
- Відмова батьків, осіб, які їх замінюють, або інших законних представників від обов’язкової евакуації у примусовий спосіб дітей з окремого населеного пункту в місцевості, де ведуться бойові дії, НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.
- У батьків є право передати дитину (дітей) іншим родичам, уповноваженому представнику органу опіки та піклування, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування – уповноваженому представнику органу опіки та піклування для забезпечення безпеки та виїзду до місць постійного (тимчасового) розміщення (збереження) у безпечних районах, у разі відмови евакуюватися разом із дитиною.
- Додатково вказаною постановою був оновлений додаток 2, що закріплює зразок Відмови від обов’язкової евакуації, яким батьків попереджають про передбачену статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 166 Кримінального кодексу України відповідальність.
Нагадуємо, обов’язки батьків щодо виховання дитини закріплені статтями 150 і 155 Сімейного кодексу України, відповідно до них батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний і моральний розвиток. Водночас відмова від супроводження дитини до приймального пункту евакуації та/або безпечних районів підвищують рівень можливості загрози життю та здоров’ю.
Інструкція розроблена в межах проєкту «Сприяння соціальній згуртованості в Україні /Point 7» за підтримкиABA ROLI Ukraine.