Вороньківська територіальна громада

Київська область, Бориспільський район

03.02.2023 10:29

Мітинг з нагоди вшанування пам’яті героїв Вороньківської сотні та увічнення пам‘яті звитяжного бою на річці Трубіж.

63dcc663c7716__изображение_viber_2023-02-03_10-23-18-440.jpg

Адреса проведення події: Паркова 2


Ми пам’ятаємо про героїчний бій на річці Трубіж, де близько трьохсот українських козаків 4-5 лютого 1919 року повторили подвиг Героїв Крут.

Сміливці утримували впродовж двох діб наступ загарбницького війська московських окупантів, щоб виграти час для евакуації українського уряду з Києва до Житомира.

Вони не просили пощади, не втекли з поля бою. І лише  третьої ночі, скориставшись нічною темрявою, вцілілі, але втомлені, виснажені холодом, голодом і безсонням, безстрашні сини України організовано відступили, забравши більшість поранених своїх побратимів.

Упродовж майже століття про героїчну подію 4-5 лютого 1919 року часів Національно-визвольної революції згадувати було небезпечно, адже радянська пропаганда називала бандитами всіх українців, які боролися проти комуністичного режиму. Тому рідні повстанців боялися розповідати дітям та онукам правду про подвиг і героїчну боротьбу їхніх батьків і дідів, але свято берегли пам’ять про них.

Бій на річці Трубіж і постать отамана Черпака стали легендарними. Відомий поет, член Національної спілки письменників України Микола Карпенко, уродженець Воронькова, за почутими ще у дитинстві розповідями на схилі свого життя написав поему «Отаман Іван Черпак». Багато цінних відомостей про бій на Трубежі зібрав усередині 1990-х років Андрій Свирид, житель села Іванків Бориспільського району.

 

Проаналізувавши всю наявну інформацію про ту подію, можемо констатувати: молоді українці козацького роду і духу ціною свого життя на два дні зупинили просування ворога до столиці України. Вони здійснили подвиг, що мав не тільки стратегічне, а й політичне значення.

Працівники виконавчого комітету Вороньківської сільської ради поклали квіти до кургану Героям Вороньківської сотні та вшанували хвилиною мовчання тих, хто багато років тому та сьогодні, втрачають свої життя за незалежність та суверенність України.

Слава Україні!

Героям Слава!

 

63dcc6322e161.jpg 63dcc6361fd52.jpg 63dcc63b415d0.jpg